Blog

Etap III – stan surowy otwarty

Ściany zewnętrzne

Lato w pełni, a więc i my działamy z pełną mocą. Po ukończeniu fundamentu, przystąpiliśmy do kolejnego etapu jakim jest stan surowy otwarty. Docelowo ściany zewnętrzne budynku oprócz pustaka ceramicznego o grubości 24 cm składać się będą z ocieplenia zewnętrznego styropianowego o grubości 20 cm oraz tynku silikonowego, którym mury zostaną pokryte od zewnątrz. Aby maksymalnie wzmocnić konstrukcję budynku, nad wszystkimi oknami i drzwiami znajdują się zbrojone i zalane betonem nadproża. Wieniec jako niezbędny element stropu biegnie przez wszystkie ściany nośne budynku kotwiąc pręty zbrojenia. Odpowiednio przygotowane stemple i deskowanie zapewniły bezproblemowe ułożenie zbrojenia krzyżowego oraz zalanie go betonem. Dzięki temu powstał monolityczny strop żelbetowy wsparty dodatkowo na 2 filarach. Tego typu stropy cechują się dobrą akustyką oraz nośnością. W tzw. między czasie wyprowadziliśmy z prefabrykatów 2 kominy, które mają zapewnić prawidłowe wyprowadzenie spalin z kominka oraz pieca na zewnątrz budynku.

Otwory okienne i drzwiowe

Projekt przewiduje montaż 6 małych i średnich oraz 4 dużych okien typu fix. Dodatkowo w pomieszczeniach mieszkalnych od strony zachodniej budynku będą umieszczone 2 podwójne oraz jedne pojedyncze drzwi trasowe. W ubikacji, która na projekcie znajduje się tuż obok wejścia głównego, znalazło się miejsce na przeszklenie które może zostać wykonane zarówno z pustaka szklanego, czyli luksfer jak i pojedynczego wąskiego i wysokiego okna. Oprócz otworów okiennych przygotowaliśmy również miejsce na drzwi wejściowe frontowe, drzwi wjazdowe do garażu oraz drzwi wychodzące z kotłowni na ogród z tyłu budynku.

Dach

Czterospadowy dach o kącie nachylenia 30 stopni tworzy tradycyjna więźba dachowa zawierająca pełne deskowanie. Na ten moment całość pokryta jest papą, aby zapobiec przeciekaniu opadów do środka budynku. W jednym z kolejnych etapów, dach najprawdopodobniej pokryty zostanie grafitową dachówką ceramiczna. O ile oczywiście przyszyły inwestor nie zmieni planów co do koloru, czy też rodzaju dachówki. Przygotowany do położenia dachówki dach można obejrzeć chociażby w galerii tego wpisu oraz na stronie inwestycji.

 Ściany wewnętrzne

Oprócz ścian zewnętrznych udało nam się postawić większość ścian wewnętrznych, czyli tzw. ścianek działowych. Ten rodzaj ścian wykonany został z cegły typu Ytong o grubości ok. 11,5 cm. W zasadzie brakuje tylko ścian wydzielających spiżarnie w kuchni oraz odgradzających ubikację od holu głównego i wiatrołapu. Niebawem i te ściany pojawią się w budynku.

Stan surowy otwarty – podsumowanie prac

W tym etapie udało się nam postawić ściany nośne budynku. Zbudować wieniec i strop. Położyć konstrukcję dachu, oraz zabezpieczyć dach papą przed przeciekaniem wody. Wznieśliśmy również sporą część ścianek działowych. Dzięki temu widać już zarys niemal wszystkich pomieszczeń zgodnych z projektem budynku. Oprócz tego wykonaliśmy niezbędne prace porządkowe, które umożliwią nam płynne przejście do kolejnych etapów.

Tymczasem zachęcamy do śledzenia postępów prac z realizacji tej inwestycji na naszych portalach społecznościowych (facebook, instagram) oraz na naszym firmowym blogu. Wszystkich zainteresowanych i chętnych do spełnienia swoich marzeń o domu już teraz szczególnie gorąco namawiamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta.  Dzięki temu mogą Państwo uzyskać więcej informacji na temat tej budowy, a także mieć realny wpływ na ostateczny kształt tego projektu!

Zostaw wiadomość

Twój adres emailowy nie będzie widoczny.