Blog

Etap I i II – formalności oraz stan zerowy

Formalności

Mniej więcej w połowie maja 2017 roku udało nam się załatwić wszystkie niezbędne formalności związane z budową domu m.in. takie jak pozwolenie na budowę, zakontraktowanie kierownika budowy czy też geodety. Równocześnie  ukończyliśmy budowę kilku domów w innych lokalizacjach. Ukończenie tamtych inwestycji  było dla nas priorytetem, ze względu na zobowiązania oraz możliwość pozyskania dodatkowych środków niezbędnych do rozpoczęcia naszej własnej inwestycji w dom na Rudzie Bugaj. Dzięki temu, pod koniec maja, z czystym sumieniem oraz świeżym zapałem do pracy przystąpiliśmy do realizacji stanu zerowego. Prawidłowo przygotowane fundamenty domu są kluczowym elementem i odpowiednią bazą do następnych faz inwestycji. Dlatego też ze szczególną starannością dbamy o to, by każdy nawet najdrobniejszy szczegół został maksymalnie dopracowany. Dzięki temu mamy pewność, że nasz wysiłek i praca nie pójdą na marne, a dom który powstanie od strony technologicznej będzie niemal perfekcyjny.

Fundamenty domu

Standardowo operator koparki rozpoczął swoją pracę od zdjęcia humusu, czyli warstwy wierzchniej ziemi. Pod czujnym okiem kierownika budowy, wykopane zostały odpowiednie wykopy pod ławy fundamentowe. W tym czasie pozostała część załogi zajęła się przygotowaniem odpowiednich zbrojeń. Zamówiona pompa do betonu, umożliwiła nam bardzo sprawne zalanie fundamentów. Sprzyjające warunki atmosferyczne ułatwiły położenie poziomej izolacji przeciwwilgociowej oraz postawienie ścian fundamentowych z bloczków betonowych. Po położeniu izolacji pionowej przystąpiliśmy do położenia izolacji termicznej ścian fundamentowych. Dzięki temu mamy pewność, że nasze fundamenty domu są prawidłowo wyizolowane od wilgoci.

Kanalizacja i zalewanie płyty

Po zagęszczeniu piasku i obsypaniu fundamentów, hydraulik rozpoczął rozkładanie rur pod system kanalizacyjny domu. Po skończeniu prac hydraulicznych przystąpiliśmy do wyrównania podłoża. Na koniec, z ponownym wykorzystaniem wspomnianej wcześniej pompy do betonu udało nam się zalać i wygładzić całkowicie chudziaka – warstwę nośną pod posadzki w domu. Tym sposobem zakończyliśmy pierwszy oraz drugi etap budowy domu na Rudzie Bugaj. Po więcej szczegółów technicznych dotyczących realizacji zapraszamy tutaj.

Jednocześnie zapraszamy do jak najczęstszego odwiedzania naszej strony i bloga oraz do śledzenia i polubienia naszych kanałów społecznościowych. Dzięki temu zawsze i wszędzie będziecie na bieżąco z informacjami dotyczącymi tego projektu.

Fundamenty domu na Rudzie Bugaj - gotowa płyta fundamentowa

Zostaw wiadomość

Twój adres emailowy nie będzie widoczny.