Blog

Inwestycja na Rudzie Bugaj

Nowy projekt, nowe wyzwania!

Z początkiem roku ruszyliśmy z naszym nowym autorskim projektem inwestycyjnym. Chcemy działać głównie w obszarze budownictwa domów jedno i wielorodzinnych. Postawiliśmy budowę średniej wielkości domu jednorodzinnego w okolicy Łodzi. Wybór lokalizacji nie był z pozoru łatwy. Po przejrzeniu masy ofert dotyczących sprzedaży ziemi zdecydowaliśmy się, że będzie to parcela położona na Rudzie Bugaj, tuż przy granicy Aleksandrowa Łódzkiego. Główne czynniki przemawiające za właśnie tą lokalizacją, to przede wszystkim cicha i spokojna okolica nieco oddalona od wielkomiejskiego zgiełku. Ale zapewniająca równocześnie bliskie położenie obok aglomeracji miejskiej (ok. 1,5 km do centrum Aleksandrowa Łódzkiego, ok. 10 km do centrum Zgierza i ok. 11 centrum Łodzi).

O ile wybór lokalizacji nie był prosty, o tyle negocjacje z dotychczasowym właścicielem gruntu okazały dość dynamiczne i konkretne, dzięki czemu szybko dobiliśmy targu i ziemia przeszła w nasze posiadanie. Kolejnym krokiem był wybór odpowiedniego projektu domu,  skrojonego w „sam raz” dla nowo zakupionej działki (735 m2). Chcieliśmy, aby dom na Rudzie Bugaj nie był ani zbyt mały ani zbyt wielki, tak aby nie przytłoczył swoim gabarytem i nie zajął całej dostępnej powierzchni działki. Nasz wybór padł na projekt firmy Archon+ Projekty Domów  o nazwie Dom w santolinach.

Inwestycja na Rudzie Bugaj - wizualizacja pod projekt Domu w santolinach firmy Archon

Inwestycja na Rudzie Bugaj – krótko o projekcie domu

Jest to projekt parterowego domu, jednorodzinnego, w zabudowie wolno stojącej. Dom wraz z garażem oraz kotłownią ma powierzchnię prawie 150 m2. Projekt domu przewiduje salon z kominkiem połączony z kuchnią, w której umiejscowiona jest spiżarnia. Dom na Rudzie Bugaj będzie posiadał również 4 pomieszczenia do zaadaptowania na pokoje oraz 2 łazienki. Projektant wydzielił również oddzielne miejsce na niewielką pralnię. Garaż (na jedno auto osobowe) oraz kotłownia stanowią integralną część domu. Zarówno z garażu jak i holu głównego za pomocą rozkładanych schodów będzie można się przedostać na strych, który znajduje się nad całą powierzchnią domu. Dzięki temu przyszli domownicy zyskają spore, dodatkowe miejsce do przechowywania mniej używanych rzeczy. Będzie to idealne i komfortowe miejsce do życia rodzinnego, gdzie każdy znajdzie swój wymarzony kąt. Po więcej szczegółów dotyczących realizacji zapraszamy tutaj.

Z uwagi na duże zaangażowanie naszej załogi w inne rozpoczęte wcześniej projekty oraz konieczność załatwienia niezbędnych formalności postanowiliśmy, że proces budowy rozpocznie się w drugim kwartale 2017 roku. Niebawem będziemy informować o postępach prac dotyczących inwestycji na Rudzie Bugaj. Zapraszamy do samodzielnego odwiedzania naszej strony. Zachęcamy również do śledzenia i polubienia naszych kanałów społecznościowych, aby zawsze i wszędzie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi naszego projektu.

 

Zostaw wiadomość

Twój adres emailowy nie będzie widoczny.